DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Atatürk, tarihimizin çok kritik bir döneminde, eşsiz liderliği ve askeri dehasıyla milletimizin desteğini arkasına alarak Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış, işgalcileri yurttan kovarak büyük bir zafer kazanılmasını sağlamıştır.

Tarihin yetiştirdiği en büyük dehalardan biri olan Atatürk'ün vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, mantıklılığı, idealistliği, milli ve insani değerlere verdiği önem ile düşüncelerindeki evrensel boyut O'nu milletimizin yetiştirdiği en büyük liderlerden biri yapmıştır.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözünü anlamak ve bu uğurda çalışmak hepimizin borcudur. O'na ve aziz hatırasına saygının bir gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olmalıyız. Aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde Atatürk'ü anarken bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, bize bu toprakları vatan yapan gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.  Ruhları şad olsun.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Yüksel ARSLAN

                                                                                                                                                                                                                                                                                            İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.