DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Değerli Meslektaşlarım!

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal'e Başöğretmenlik unvanının verildiği gün olması vesilesiyle kutladığımız bu günde şehrimizin her bir köşesinde özveriyle çalışan siz değerli arkadaşlarımın öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutlarım.

İlim ve irfan ile çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onların minik dünyalarında başlayan öğrenme serüvenini küçük dokunuşlarla koskoca evrenlere dönüştürerek geleceğimizi teminat altına alan kutsal ve ulvi bir meslektir öğretmenlik.

Yaşanan pandemi nedeniyle zor günler geçirdiğimiz bu süreçte öğrencilerimizin ve ailelerinin en büyük destekçileri olarak hem farklı ortamlarla öğrenme sürecini devam ettirerek hem de sosyal anlamda vermekte olduğunuz destek ile büyük fedakarlıklar göstermektesiniz. Bu zor günlerin sona erdirilip yarınlarımızın güvenle ve sağlıkla inşasında bedeli hiçbir maddi karşılıkla ödenemeyecek çabalarınız takdire şayandır.

"... Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır."sözünün bilincinde olan ve 'beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi' emreden bir medeniyetin mensupları olarak öğretmenlerimizin ve öğretmenlik mesleğinin hak ettiği değere kavuşması dileğiyle...

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal olmak üzere bizleri bugünlere getiren öğretmenlerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal ederek aramızdan ayrılmış olanlara Allah'tan rahmet diliyor, siz değerli meslektaşlarıma saygılar sunuyorum.

Yüksel ARSLAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.