DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİSMİL İLÇEMİZDE YAPIMI TAMAMLANAN EBRU YAŞAR GÜLSEVEN ORTAOKULU'NUN AÇILIŞI YAPILDI

BİSMİL İLÇEMİZDE YAPIMI TAMAMLANAN EBRU YAŞAR GÜLSEVEN ORTAOKULU'NUN AÇILIŞI YAPILDI

Diyarbakırlı iş insanı Hayırsever Necat Gülseven ve eşi  Ebru Yaşar Gülseven tarafından Bismil ilçemizde yapımı tamamlanan 12 derslikli Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu'nun açılış töreni gerçekleştirildi.

Törene; Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır Milletvekili Sayın Ebubekir Bal, Bismil Kaymakamı Sayın Hamza Türkmen, Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İl Başkanı Sayın Muhammet Şerif Aydın, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Cafer Gülseven, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunun Ertem Şener tarafından yapıldığı tören, Sayın Ebru Yaşar Gülseven'in konuşmasıyla başladı. Mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Sayın Ebru Yaşar Gülseven; "İnanılmaz mutluyum, onurluyum, gururluyum. Kelimeler kifayetsiz mutluluğumuzu anlatmak için. Nihayet hayal ettiğimiz bu yolda okulumuza kavuştuk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gelininiz olarak, hemşerilerimin ve akrabalarımın huzurunda bulunuyor olmaktan dolayı çok mutluyum. Adımı taşıyan bir okul yaptırdık, yüzlerce öğrenci burada geleceğe adım atacak. O yüzden mutluluğum tarifsiz. Büyük bir gurur ve mutlulukla okulumuzu gerçek sahiplerine yani öğrencilere ve Bismillilere emanet ediyoruz. Allah utandırmasın." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel okulun yapımı ve tamamlanması sürecinde emeği geçenlere teşekkür ederek; "Bugün büyük bir heyecanı hep birlikte yaşıyoruz. Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu hayırlı olsun. İlimizde birçok yatırımı; bakanlığımızın bütçesi, valimizin ve vekillerimizin destekleriyle hayata geçiriyoruz. Bugün ise ayrı bir mutluluk yaşıyoruz. Eğitim camiası ve öğrencilerimiz adına saygılarımızı sunuyorum" dedi.

Genç nüfusu avantaja dönüştürmenin en önemli yolunun çocukları ve gençleri iyi bir eğitimden geçirmek olduğunu belirten Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, ilde eğitim seferberliği başlattıklarını aktardı.

Valimiz Sayın Karaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; "Şu anda Diyarbakır'da mevcut 1716 okulumuz ve 15 bin 875 dersliğimiz var. Bu okullarımızda 26 bin 343 öğretmen, 454 bin öğrencimiz var. Neredeyse birçok vilayetin nüfusundan çok bizim öğrencimiz var. Eğitim camiamızın fiziki altyapısını iyileştirmek üzere 2021 ve 2022'de yaklaşık bir milyar liralık yeni yatırım planladık ve başladık. 98 okul, 1627 derslik yapıyoruz. Bunların büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığımızın genel bütçesinden valilik aracılığıyla yaptığımız okullardır. Bir kısmı 'yık yap' dediğimiz, depreme dayanıksız olan okulları yıkıp yenilerini TOKİ eliyle yapıyoruz. Bir kısmı da bugün açılışını yaptığımız okulda olduğu gibi hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yapılan ve Milli Eğitime bağışlanan okullarımızdan oluşuyor. Hayırseverlerimizin eğitime destek vermesini çok önemsiyoruz. Hayırseverlerimizin yardımları bizim için çok önemli. Ben bugün başta Necat Bey ve Ebru Hanım olmak üzere Diyarbakır'da eğitime destek veren tüm hayırseverlerimize ilin valisi olarak teşekkür ediyor, onları ayakta alkışlıyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Ebru Yaşar Gülseven'e eğitime olan katkılarından dolayı özel bir plaket takdim edildi. Necat Gülseven ile Ebru Yaşar Gülseven de kurdele kesimi öncesinde Valimiz Sayın Karaloğlu'na okulun temsili anahtarını takdim ettiler.

Kurdele kesiminin ardından Valimiz Sayın Karaloğlu ve protokol, sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

Okulun önemli alanlarından biri de Ebru Yaşar Gülseven tarafından yapılması istenen müzik atölyesi. Ziyaretçilerle beraber atölyeyi ziyaret eden Ebru Yaşar Gülseven öğrencilerle beraber şarkılar söyleyerek mutluluğunu paylaştı.

Ebru Yaşar Gülseven Ortaokulu bir kampus olarak tasarlandı. 12 dersliğin yanı sıra, müzik atölyesi, teknoloji sınıfı, basketbol sahası, kütüphane ve konferans salonu gibi bölümler de bulunduruyor.

 Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

 

03-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-202103-07-2021 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.