DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HUKUK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT SÜT İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle Hukuk Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Murat SÜT ilimizi ziyaret etti.  
HUKUK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT SÜT İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

İlk ziyaretini İl Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ ile birlikte Mevlana İlkokuluna yapan Sayın SÜT'ü burada Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk ERDAŞ ve milli eğitim yetkilileri karşıladı. Mevlana İlkokulu ziyaretine Kayapınar Kaymakamı Sayın Arif KARAMAN da katıldı. Genel Müdürümüz Sayın Murat SÜT; "Evet çocuklar 2022-2023 eğitim öğretim yılı bugün başlıyor. Şimdi sizler dünyamızı güzelleştirdiğiniz gibi birazdan okullarımızı güzelleştireceksiniz. Okullarımız, öğretmenlerimiz, sınıflarımız sizi hasretle bekliyor. Ben de bu hasreti daha fazla bekletmemek için zilinizi çalıyorum. İyi dersler diliyorum, iyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum" şeklinde konuşmasının ardından ilk ders zilini çalmasıyla birlikte, okullarını çok özlemiş olan öğrenciler sınıflara akın etti.

 

Daha sonra protokol olarak okula ilk defa başlayan öğrencilerimizin bulunduğu bir sınıfa geçildi. Ziyarette öğrencilere yönelik kısa bir konuşma yapan Kayapınar Kaymakamı Sayın Arif KARAMAN; "Bugün Ankara'dan Sayın Genel Müdürümüz masarifimiz, İl Müdürümüz,  İlçe Müdürümüz ve tüm idarecilerle okulun Kayapınar'da başlangıcını yapmak için sizlerin misafiri olduk. Kitaplarınız önünüzde formalarınız hazır giyilmiş en temiz en pak haliyle bizde o üzerinizdeki formalar gibi bembeyaz pırıl pırıl bir eğitim öğretim dönemi diliyoruz sizlere. Allah hayırlı uğurlu eylesin, ders zilini Sayın Genel Müdürümüz çaldı. İnşallah bundan sonra hocalarımıza emanetsiniz hepinizi gözlerinizden öpüyoruz" dedi.

 

Sınıf ziyaretinin ardından Sayın Genel Müdürümüz SÜT, İl Müdürümüz KÜÇÜKALİ ve milli eğitim yetkilileri öğretmenler odasına geçerek öğretmenler bir süre sohbet etti.

Mevlana İlkokulu ziyaretinin ardından Ali Emiri Ortaokulu ziyaret edildi. Genel Müdür Sayın Süt, İl Müdürü Sayın KÜÇÜKALİ ve beraberindekiler, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÜÇKÖYLÜOĞLU, okul müdürü Fedli ZAMAN ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Okulun gezilmesinin ardından öğretmenler odasına geçildi ve burada öğretmenlerle bir süre sohbet edildi.

Ziyaretin ardından Yeniköy Anadolu Lisesi'ne geçildi. Burada Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Okul Müdürü Ahmet Yahşi, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Genel Müdürümüz Sayın SÜT ve beraberindekiler, okulun girişinde bir süre öğrencilerle sohbet etti. Kısaca okulun gezilmesinin ardından öğretmenler odasına geçilerek burada öğretmenlerle bir süre sohbet edildi.

Son okul ziyareti Kayapınar Nasrettin Hoca Anaokulu'na yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk ERDAŞ, öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından karşılanan Genel Müdürümüz Sayın SÜT ve beraberindekilerin okulu gezmelerinin ardından burada da öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Okulların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret eden Genel Müdür Sayın SÜT, burada İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KÜÇÜKALİ ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılandı. İl Müdürlüğü toplantı salonunda Milli Eğitim Müdürlüğü kurmaylarıyla bir süre görüşen Genel Müdür Sayın SÜT, göreve yeni başlayan öğretmenlerle İl Müdürlüğü merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Vali Sayın Ali İhsan SU'yu da ziyaret eden Genel Müdürümüz Sayın SÜT, Eğil İlçesinde bulunan Peygamber kabirlerini ziyaret ettikten sonra ilimizden ayrıldı.

 

14-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-2022

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.