DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Öğrenciler Ziyaret Edildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz, İlimizde Suriyeli çocuklar için açılan Geçici Eğitim Merkezi´ni ziyaret etti.
Suriyeli Öğrenciler Ziyaret Edildi

Ziyarete İl Valimiz Hüseyin AKSOY, Vali Yardımcısı Mehmet DEMİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA, Bağlar Kaymakamı Dursun BALABAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Kurum Amirleri katıldı.

Okul hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA” Müdürlüğümüz tarafından Yürütülen çalışmalar neticesinde Suriye’deki iç savaştan dolayı Türkiye´ye göç etmek zorunda kalan Suriyeli çocukların eğitim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Bağlar İlçesinde Şehit Nesrin Ünügür İlköğretim okulunda Geçici Eğitim Merkezi açtık, bu Eğitim Merkezinde yaklaşık 200 çocuk resmi olarak Arapça ve Türkçe dersleri alarak eğitime devam ediyor” dedi.

Daha sonra buradaki öğrencilere İl valimiz Hüseyin AKSOY ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA tarafından çeşitli kırtasiye malzemeleri ve hediyeler dağıtıldı. 

Medet AYDIN        
Milli Eğitim Müdür Yrd.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.