DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. 
İL HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI.

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koyma, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı İlimiz Bağlar İlçesi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Feysel Taşçıer başkanlığında yapılan toplantıya;  İl Maarif Müfettişleri Koordinatörü Selahattin Kılıçaslan, Diyarbakır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar, Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu Müdür Yardımcısı Süleyman Aktoprak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yılmaz Yıldız,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri, Diyarbakır Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Selahattin Atatekin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Ekin’in sunumu ile devam eden toplantıda; İlimizin İl Hayat Boyu öğrenme katılım oranına ilişkin istatistiki verileri, 2019 yılı Ekim ayında yapılması planlanan öğrenme şenlikleri ile ilgili yapılacak çalışmalar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında düzenlenen işbirliğinde yapılan Türkiye Sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi kapsamında yapılan çalışmalar, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi konuları ele alındı.

 

Basın ve Halkla ilişkiler Şubesi

04-04-201904-04-2019

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.