DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı

Yılda iki defa yapılan İl Hayat Boyu Öğrenme Koordinasyon Kurulu Toplantısının ikincisi gerçekleştirildi.
İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı

Bağlar İlçesi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcımız Sayın Remzi KATTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, İl Maarif Müfettişleri Başkanı Eyüp DEMİR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüsamettin ATLI, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Ebubekir EKİN ve Naif KELEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve okul müdürleri katıldı. 

İlki 20 Mart 2015’te gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir EKİN tarafından, ilimiz genelindeki eğitim istatistikleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin faaliyetleri konusundaki verilerin aktarıldığı bir sunum gerçekleştirdi. 

Sunumun ardından toplantıya katılan Vali Yardımcımız Sayın Remzi KATTAŞ, toplantıdaki kurum temsilcilerinden Halk Eğitim Merkezleriyle ortak yürüttükleri kursları ve bu konuda yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Temsilcilerle tek tek görüşen Vali Yardımcısı KATTAŞ, daha sonra bir konuşma yaparak, “ İlimizdeki huzur ve güven iklimini ayakta tutmak için Halk Eğitim Merkezlerimize büyük önem düşmektedir. Eğer bizler o merkezlerimize çocuklarımızı, gençlerimizi alıp sahiplenmezsek onları başka tehlikelerin kucağına atmış oluruz. Bu anlamda büyük gayretler göstererek bütün kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları el ele vererek, büyük gayretler sarf ederek yeni kursların açılması ve açılan kursların da devamlılığını sağlamaya çalışacağız. Böylelikle Diyarbakır’ımızı her alanda başarılı bir il haline getireceğiz” dedi.  

Yapılan toplantıda 2014-2015 eğitim-öğretim yılında; İlimize bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince veya diğer kurum- kuruluşlar ile işbirliğinde açılan kurslar ve bundan sonra açılması düşünülen kurslar hakkında ortak kararlar alınarak toplantı sona erdirildi.

Mehmet OĞUZ         
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.