DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

İlimizde İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği toplantısı 17.03.2015 Salı günü saat 10.00 da Yenişehir İlçesi Mehmetçik İlkokulu toplantı salonunda yapıldı. 
İl Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyon Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet DEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Yasin AVAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüsamettin ATLI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir EKİN, 17 ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve ilimizde bulunan Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında açılan kursların değerlendirilmesi, İlçe Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Planlama Komisyonlarından gelen görüş ve önerileri göz önünde bulundurularak yeni yılda açılacak kurslara ait planlamalar yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA yaptığı konuşmada; “İlimizin 17 ilçe Halk Eğitim Merkezleri ile farklı Kurum ve Kuruluşların işbirliğiyle, 2014-2015 Eğitim–Öğretim yılı Mart ayına kadar açılan Meslek kurslarında 22.850, Sosyal ve Kültürel Kurslarda 14.973,Okuma – Yazma kurslarında 4.628 kişi olmak üzere toplamda 42.451 kursiyere eğitim verildiğini; Hayat Boyu Öğrenmenin vatandaşlarımızın istihdama ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik kursların açılmasına rehberlik ettiğini söyledi.” 

Vali Yardımcısı Mehmet DEMİR ise Toplantıda alınan kararlarla ilgili olarak yaptığı konuşmada; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sivil Toplum Kuruluşlarına, Meslek Odaları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ihtiyaç duydukları alanlar sorulacak ve bu alanlarla ilgili kurslar azami şekilde açılacaktır. Devam eden kursların denetlenmesine devam edilecek ve Meslek Edindirme Kursları, Sosyal Kültürel Kurslar ile Okuma – Yazma Kursları ise Kamu-Kurum ve Kuruluşları, Yerel Yönetimler, Özel Kurumlar ve Kuruluşlar, Vakıf ve Dernekler, Sendika ve Sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak açılmaya devam edecektir.” dedi.

Medet AYDIN          
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.