DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA´nın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Milli Eğitim olarak amaçladığımız; çocuklarımızın  bedensel, zihinsel, ruhsal ve duygusal bakımdan dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe ve karaktere sahip olarak yetişmeleri hedefine,  hür ve bilimsel düşünebilen, geniş bir dünya görüşüne sahip, 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA´nın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

         Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Milli Eğitim olarak amaçladığımız; çocuklarımızın  bedensel, zihinsel, ruhsal ve duygusal bakımdan dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe ve karaktere sahip olarak yetişmeleri hedefine,  hür ve bilimsel düşünebilen, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, topluma karşı sorumlu, yapıcı, yaratıcı ve verimli bireyler olarak yetişmeleri için gayret sarf ettik.

         Sevgili Öğrenciler;

         Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında tatil programına, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz. Ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. Kapanış diye bir şey yoktur inanmayın. Bitiş yoktur her şey yeni bir başlangıçtır. Yaz tatiline giriyorsunuz. Tatilinizi iyi değerlendirin.  İnsan hiçbir şey yapmamakla dinlenmez.

         Değerli Veliler,

         Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız.

         Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

         Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında destek veren Sayın Valimiz Hüseyin AKSOY´a, İl ve İlçe Millî Eğitim  Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İl-İlçe Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyor, Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

Adnan HURATA    
İl Milli Eğitim Müdürü

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.