DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALi'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALi'NİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

 

İstiklal Marşı, Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden çıkmış, milletimizin hafızasında unutulmayacak bir yer tutan eşsiz bir eserdir.

 

Bu eşsiz eser, milletimizin şanlı mücadelesinin bir ifadesidir. Onun her dizesi, milletimizin azminin ve karararlılığının ispatıdır. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kalemiyle yazılan bağımsızlık sembolümüz, milletimizin tarih boyunca verdiği mücadeleleri ve bu uğurda sergilediği kararlılığı sonsuza kadar yaşatacaktır.

 

İstiklal Marşımızı yazan Mehmet Akif Ersoy, sadece bir şair değil, aynı zamanda bir öğretmen, veteriner, gazeteci, düşünce lideri ve politikacı olarak da tanınır. İstiklal Marşı'nın, Mustafa Kemal Atatürk ve TBMM üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edilmesi, tüm ulusumuzun ortak bir kararı olarak tarihteki yerini almıştır.

 

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u  ve İstiklal Marşımızın kabul edildiği günden bu yana vatanımız uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun.

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.