DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. SAYIN FEYSEL TAŞÇIER SENE BAŞI MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMLARINA KATILDI

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı öncesinde öğretmenlerin sene başı mesleki çalışma programları başladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. SAYIN FEYSEL TAŞÇIER SENE BAŞI MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMLARINA KATILDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer, sene başı mesleki eğitim çalışmaları kapsamında ilimiz Yenişehir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Huzurevleri İmam Hatip Ortaokulu ve Millet İlkokolu'nda öğretmenlerle bir araya geldi.

Pandemi dolayısıyla alınan tedbirlerle başlayan çalışmalara İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Taşçıer; "Çocuklarımızın hazırlıklı olabilmeleri için aşamaları gözden geçirdik. Okullarımızın fiziksel hazırlıklarını tamamlamış durumdayız. Mesleki gelişim sürecinde biz pandemiyle mücadelede öğretmenlerimizin çocuklarımıza daha iyi koşullarda eğitim öğretim sunmalarını gayretiyle yola çıktık." ifadelerini kullanarak eğitim öğretime hazır olduğumuzu dile getirdi.

Konuşmasının devamında; "Bugün birinci gün. Öğretmenlerimiz 6 aydır okullarından uzaktalar, çocuklarımız da aynı, ama ilk günkü heyecanla okullarını özlemiş durumdalar. Biz Diyarbakır eğitim öğretim ailesi olarak hazırız. Yeni eğitim öğretim yılının Diyarbakır'ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Pandeminin ilk günlerinde Diyarbakır Milli Eğitim ailesi olarak biz ilk zamanlarda gerek dezenfektan üretiminde meslek liselerimiz ile gerek maske üretiminde Halk Eğitim Merkezlerimiz ile tüm bölgeye hizmet sunabilecek kapasiteyle destek verdik. İlk zamanlarda yaşanan eğitim aksaklığından ötürü çocuklarımıza uzaktan eğitim araçlarımızı geliştirdik ve youtube kanalımız üzerinden çektiğimiz videolarla çocuklarımıza o imkanı sunduk. LGS, YKS'de geçmiş yılların çok çok üstünde bir başarı elde ettik. Çocuklarımızın bu uzaktan eğitim sürecinde doğabilecek olan olası bütün minimum dezavantajları avantaja çevirmeye çalıştık ve bu konuda da başarılı olduk. Sınav sonuçlarımız bize bunu gösteriyor" dedi.

Öğretmenlerimizin bu seminerleri verimli bir şekilde değerlendirmelerini temenni eden Müdürümüz Sayın Taşçıer, çalışmalarında başarılar diledi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

24-08-202024-08-202024-08-202024-08-202025-08-2020

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.