DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA’nın Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA’nın Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin geleceği sevgili çocuklarımızın; hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek, bilgi ve donanıma sahip olmaları, dinamik ve açık fikirli aynı zamanda ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen ve öğrendiklerini ülkesi, milleti ve kendisi yararına rahatça uygulayabilen bireyler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve milletimizin aydınlık geleceği için hayati derecede önemlidir.

Ülkemiz insanının geleceğini hazırlamak gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen bir topluluk olarak bizler, ulusal çıkarlarımız doğrultusunda, yurt ve insan gerçeğine dayanan, çağın değişimlerine uygun, toplumumuzun gereksinimlerini dikkate alan bir anlayışla, eğitim sistemimizi akılcı, gerçekçi, doğru ve hızlı çözümler üreterek tek vücut olarak, kaynaşmamız ve aynı ideal doğrultusunda ilerlememiz gerekmektedir.

Asla unutulmaması gereken çok önemli bir husus da her bir öğrencimizin kendi çocuğumuz olduğu gerçeği ve bilinci ile hareket etmemiz gerekliliğidir. Eğer bir öğrencimizin en değerli zamanını boşa geçirerek ona vermemiz gereken değeri vermez olursak, bir gün kendi çocuklarımızın da aynı olumsuzluklarla karşılaşacağını ve bunun bedelini kendi çocuklarımızda ödeyeceğimizi aklımızdan çıkarmamamız gerekir.

Gerçek anlamda eğitimci olmak; kendine ve topluma faydalı insanlar yetiştirmek yolunda, bütün negatif etkenlere rağmen, zevkle ve sevgiyle çalışabilme yeteneği ile mümkündür. Böylesine önemli bir misyonu üstlenen topluluk olarak biz öğretmenler; toplumdaki huzursuzluklar, problemler ve olaylara karşı kendimizi korumak için duvarlarımızı yükseltmek yerine, bulunduğumuz çevreyi yaşanabilir bir konuma getirmenin mücadelesi içerisinde bulunmalıyız.

Bilgi ve teknolojinin büyük bir hızla dünyanın her köşesine ulaştığı günümüzde, bilginin üretilmesi ve güncellenmesi, sağlıklı bir şekilde topluma kazandırılması hayati önem kazanmıştır. Bu sürecin doğal sonucu olarak tüm ülkeler eğitime daha fazla önem vermekte ve çok önemli yatırımlar yapmaktadırlar. Eğitim, toplumların çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesinde en önemli araç, öğretmenlerimiz de en büyük gücümüzdür.

 Bu nedenle, ülkemizin kalkınma ve çağdaşlaşma hedeflerine ulaşarak dünya ülkeleri arasında layık olduğu yeri alabilmesi yolunda, öğretmenlerimizden toplumumuzun beklentisi büyüktür.

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Siz yalnızca 24 Kasımlarda değil, her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda emeğiniz, açılan her çiçekte alın terinizin kokusu var. İrfan ordumuzun değerli neferleri öğretmenlerimizin genç nesillerin yetiştirilmesi, istikbale hazırlanması ve çağın gerektirdiği bilgilerle donatılması yolunda üstün gayret ve fedakârlıkları milletimizce takdir edilmektedir.  Bunun bilinci ve sorumluluğunu idrak etmiş bir şekilde ve her geçen gün artan bir aşk ve şevkle görevlerini ifa eden öğretmenlerimizin ve ailelerinin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, görevlerinde ve yaşamlarında başarı ve mutluluklar diliyor, Bu anlamlı günde ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyorum.

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.