DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. FEYSEL TAŞÇIER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. FEYSEL TAŞÇIER'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Esarete baş kaldırmış atalarımızın, büyük inanç, uluslara örnek olacak bir azim ve kararlılık ile yürüttükleri topyekûn mücadele sonucu kazandıkları bağımsızlığı, bizlere miras olarak bırakma adına Cumhuriyeti ilan edişlerinin 96. yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz.  

Bu mirası yaşatmak, aydınlık geleceğin, onurlu bir hayatın ve çağdaş bir devlet olmanın güvencesi olan Cumhuriyeti güçlendirmek adına aynı azim, kararlılık ve ruhla çalışmak ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma bilincine sahip nesiller yetiştirmek eğitim camiası olarak öncelikli sorumluluğumuz ve görevimizdir.  

Bu duygu ve düşüncelerle;  başta Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.

  Doç. Dr. Feysel TAŞÇIER

 İl Millî Eğitim Müdürü  

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.