DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. FEYSEL TAŞÇIER’İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DOÇ. DR. FEYSEL TAŞÇIER’İN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

06/03/2019 tarihi itibarıyla Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Derin tarihi ve kültürü, bereketli toprakları ile Anadolu’nun kadim şehirlerinden biri olan Diyarbakır’a hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve kıvancını yaşıyor, bizleri bu vazifeye layık gören, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Bakanımıza ve değerli yöneticilerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Bizlerden önce bu kente ve bu kentin aziz insanlarına, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet eden kıymetli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyor, ilimizin eğitim çıtasını daha yukarılara çıkarmak için eğitim camiasının tüm paydaşları ile birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin aynı gayret ve şevkle çalışacağımızı öncelikle ifade etmek istiyorum.

Tüm eğitim camiası ile birlikte, çocuklarımıza en güzel eğitim ortamlarını hazırlamanın gayreti içerisinde olacak ve Ülkemizin önüne koyduğu “2023 Eğitim Vizyonu” istikametinde çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz.

2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine odaklanıp, hedeflenen noktaya doğru adım adım ilerlerken, 2053 ve 2071 hedeflerini hayata geçirecek yarının büyüklerini bugünden akademik, sosyal, manevi ve ahlaki gelişim alanlarında dört başı mamur bir biçimde yetiştireceğiz. Bakanlığımızın belirlediği politikalar çerçevesinde; ilimizde eğitimin niteliği ve içeriğini yüceltecek bu çalışmaları gerçekleştirirken, en başta velilerimizin, üniversitelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, eğitim camiasının değerli mensuplarının bizlere gereken desteği sağlayacağına ve taşın altına elini koyacağına yürekten inanıyorum.

Bugünden itibaren Diyarbakır’da eğitime dair sözü, fikri, projesi olan herkese gönlümüzün ve makamımızın kapısının açık olduğunu, yolumuzun ilim yolu, dilimizin sevgi dili, gayemizin istiklali ve istikbali uğruna, gözünü budaktan esirgemeyen aziz milletimize layıkıyla hizmet etmek olduğunu belirtmek istiyorum.

Rabbim Diyarbakır’ımıza hayırlı hizmetler yapmayı bizlere nasip eylesin.

 

Doç. Dr. Feysel TAŞÇIER

      İl Milli Eğitim Müdürü 

 

 

                       

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.