DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN ASLAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN ASLAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İlk emri oku olan bir medeniyetin mensupları olan bizler için öğretmenlik, ayrı bir değer ve önem taşımaktadır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en ideal şekilde yetiştirip geleceğe hazırlayarak son derece kutsal bir görevi yerine getirmektedir.

Çocuklarımızı eğiterek bu kutsal vazifelerini yerine getiren, onlara yeni ufuklar kazandıran ve içlerindeki cevheri ortaya çıkaran öğretmenlerimiz; binlerce yıldır dünyaya yön vermiş Milletimizin geleceğin dünyasında da en güçlü şekilde var olmasının teminatıdır.

Zira öğretmenlerimiz; bilimsel düşünmeyi esas alan, iradesini özgürce kullanan, insan hakları ve demokrasiyi özümsemiş, gönülleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolu, milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı nesiller yetiştirmek gibi büyük sorumluluk gerektiren bir mesleği icra etmektedir.

Nitekim Başöğretmen Atatürk de yeni neslin öğretmenlerin eseri olacağını belirterek öğretmenlerin bu sorumluluğu hakkıyla yerine getireceğine duyduğu güveni veciz bir şekilde ifade etmiştir.

Öğretmenlerimiz de; Milletimizin ve Büyük Önder’in kendilerine duyduğu güvene layık olabilmek gayesiyle büyük fedakârlıklarda bulunmakta, mesleklerini özveriyle yerine getirmekte ve adeta bir kandil misali kendilerini tüketerek öğrencilerini ve toplumu aydınlatmaktadır.

24 Kasım Öğretmenler günü de; geleceğimizin teminatı gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirerek Milletimizin ve Devletimizin geleceğini şekillendirmek gibi yüce bir görevi ifa eden değerli öğretmenlerimizin toplumdaki yeri, rolü ve değerini bir kez daha hatırlamamızı sağlayan oldukça anlamlı ve değerli bir gündür.

Bu gün vesilesiyle; bugüne kadar bu kutsal görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getirmiş öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Hasan ASLAN    
Milli Eğitim Müdürü

23-11-2017

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.