DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN ASLANIN 3 OCAK EĞİTİM ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HASAN ASLANIN 3 OCAK EĞİTİM ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI

03 OCAK EĞİTİM ŞEHİTLERİ ANISINA…

    3 Ocak 2008 tarihinde saat 16:50’de ilimiz Yenişehir ilçesinde bulunan özel bir dershanenin önünde, askeri servis aracına yönelik yapılan terör saldırısı sonucunda 6’sı dershane öğrencisi olan 7 canımızı kaybettik.

            Kendilerine koydukları hedeflere ulaşmak, hayallerini gerçekleştirmek adına okul dışında kalan zamanlarını da dershaneye ayıran öğrencilerimiz ve bir öğrenci velimiz o menfur saldırıyla hayatlarını oracıkta yitirdiler.

            Koca bir hayatın daracık bir anda ışıklarını söndüren saldırı, işi öğrencilik olan, ilim tahsil etmek olan güllerin aramızdan ayrılmasına sebep oldu.

Mensubu olduğumuz İslamiyet dininde öldürme, hatta kendini bile öldürme günah sayılmış ve insan hayatının kutsallığına vurgu yapılmış, bir insanı öldürenin bütün insanlığı katletmiş sayılacağı, insan canına kast etmenin de insanı helak edici günahlar arasında olduğu belirtilmiştir.

Buna karşın milletimizin dirliğini, düzenini bozmak, gönülden gönüle kurulmuş olan köprüleri yıkma ve kardeşler arasına nifak tohumları sokma amacına hizmet edenler, bu tür saldırılar ile varlıklarını hissettirmeye çalışmışlardır.

Yüreklerde örülen, birlik ve beraberliğe olan inanç duvarını güçlendirilen maneviyata, hiç kimsenin en ufak bir zarar vermesine izin verilmeyecektir. Bu tür yollara başvurarak ülkemizi kaos ortamına götürmeyi, milletimizi birbirine düşürmeyi, kardeşi kardeşe düşman etmeyi amaçlayanlar hiçbir zaman muvaffak olamayacaklardır.

Yüreklerde sevgi ve hoşgörü ile yoğrulan, birlik ve beraberliğe olan inanç duvarını değil yıkmaya, en ufak bir gedik açmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. 3 Ocak 2008 tarihinde hain saldırıyı planlayarak canlarımızın aramızdan ayrılmasına sebep olan, insanlık düşmanı ve karanlık zihniyetin önüne geçebilmek için “ben” kavramının öldürülüp, “biz” kavramının yaşatılması gerekmektedir. Diyarbakır bunu bugüne kadar başarmıştır ve bundan sonrada bu konuda taviz vermeyecektir.

Her şehrin bir ruhu vardır. Bu ruh insanla yaşar. İnsan yaşamına saygıdan geçer. Diyarbakır binlerce yıllık tarihiyle esenliğin, güvenliğin, sevginin şehri, hoşgörünün kalesi olmuştur. Peygamberler, Nebiler, Azizler ve Sahabeler şehri olan bu şehir ruhunu diri tuttukça, bu kara bulutlar dağılacak, kem gözler kör olacaktır.

Diyarbakır olarak, 3 Ocak 2008 tarihinde yapılan hain saldırının yıl dönümü olması münasebetiyle, saldırıda hayatını kaybeden eğitim şehitlerimiz Eren ŞAHİN ERONAT, Salih EKİNCİ, Melek İPEK, Rıdvan SÜER, Ferhat MUTLU, Engin TAŞKIN ile öğrenci velimiz Cengiz KAYA’ya ve ilimizde farklı tarihlerde şehit olan eğitim çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyor, vatanımızın bekası için maneviyata uğurladığımız tüm şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

                                                                                                                         Hasan ASLAN

                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdürü

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.