DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YILDÖNÜMÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 109. YILDÖNÜMÜ MESAJI

Çanakkale Zaferi, milletimizin kaderini tayin eden, dünya tarihine altın harflerle yazılan bir kahramanlık destanıdır. 109 yıl önce eşine rastlanmayacak bir cesaretle yedi düvele meydan okuyarak kazandığımız bu zafer, dünya tarihine yön veren tarihi bir olaydır.

 

Bu destan; yok edilmek istenen bir milletin, her türlü yoksunluğa ve yoksulluğa rağmen, büyük bir azim ve kararlılıkla, bekası için can vermeyi göze alan yüzbinlerce kahramanın eseridir. Milletimizin sahip olduğu yüksek vatan sevgisi ve bağımsızlık heyecanı, şehitlikle taçlanarak vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı için inancın, azmin ve direnişin zaferini kazandı.

 

Çanakkale'de, Conkbayırı'nda, Arıburnu'nda, Kireçtepe'de ve Anafartalar'da milletimize öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir savaş dehası sergiledi. Cephede vücut bulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, milletimizin en büyük zenginliği ve gücüdür. Bu sevgi ve güç, tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de kutsal vatan toprağımızın yegane teminatı olacaktır. Atatürk'ün ortaya koyduğu bu deha, aydınlık yarınlarımızın ışığı olarak sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.

 

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıldönümünü ve 18 Mart Şehitler Günü'nü anıyor, bu toprakları bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

 

 

 

Murat KÜÇÜKALİ

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.