DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİ'NİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Memleketimizin yüz akı kıymetli öğretmenlerim, 

 

Hep birlikte, eğitim camiamız için anlamı büyük olan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel günde, geleceğimizi şekillendiren, öğrencilerimizi aydınlık yarınlar için yetiştiren öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

 

Öğretmenlik, bir peygamber mesleğidir.  Öğretmenlerimiz, toplumumuza ışık saçan, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize ilham kaynağı olan rehberlerdir. 

 

Vatanımızın her köşesine bilgi ışığını taşıyan, büyük bir fedakarlıkla ve en zor koşullarda bile özveriyle görevlerini yürüten öğretmenlerimiz, nitelikli nesillerin yetişmesinde büyük bir rol oynamaktadır. 

 

Türkiye'nin temelleri, siz değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği gençlerle sağlamlaştı, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize de siz değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği gençlerle ulaşacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi ve terör saldırılarında hedef olan şehit öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

24 Kasım vesilesiyle, tüm öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunarak, sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

 

 

                                                                                                                                 Murat KÜÇÜKALİ

                                                                                                                     Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.