DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerim, Memleketimizin Yüz Akı Değerli Öğretmenlerim ve Kıymetli Hemşerilerim;

 

Bugün, Cumhuriyeti'mizin 100. yılını kutlamanın büyük coşkusunu yaşıyoruz. Bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu yüreğinde taşıyan aziz milletimizin, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak yazdığı destan, yüz yıl boyunca gurur kaynağımız olmuştur. Bugün, şan ve şerefle dolu tarihimizden aldığımız azim ve cesaret ile Cumhuriyetimizin 100. yılını coşku ve gurur içinde kutluyoruz.

 

Cumhuriyet, milletimizin hiç sönmeyen bağımsızlık sevdasının bir sonucudur. Zorlu savaşlarla yorgun düşmüş, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, yokluk içinde direnen halkımızın büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyet, her geçen gün daha da güçlenerek bu özel güne ulaşmıştır.

 

Bizler, bu güzel vatanı atalarımızın bize emaneti olarak görüyoruz. Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, Türkiye'yi dünyanın lider ülkelerinden biri yapmak için el birliğiyle çalışmak, biz eğitimcilerin en büyük görevidir. Bu cennet misali ülkeyi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız.

 

Türkiye Yüzyılı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatük'ün gösterdiği yolda ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın belirlediği yeni hedeflere odaklanarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşku ve umutla karşılıyoruz. Milletimiz, bu hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi daha parlak bir geleceğe taşıyacaktır.

 

100 yıl boyunca güçlü ve daima genç kalan Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatan için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyor; hayatta olan tüm gazilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyoruz.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, hepimize kutlu olsun. Cumhuriyetimizin 100. yılı, birlik ve beraberlik içinde daha da büyük zaferlere gebe. İleriye, daha aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin sonsuz yaşaması dileğiyle...

 

          Murat KÜÇÜKALİ

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.