DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİNİN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİNİN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MURAT KÜÇÜKALİNİN İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

2022 - 2023 eğitim - öğretim yılının açılış heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan en değerli varlıklarımız, evlatlarımızın aydınlık bir geleceğe ulaşabilmesi için özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere haiz, çağı anlayan ve dünya ile rekabet edebilecek, yarınlarımızı bugünden daha iyi hazırlayacak bireyler yetiştirmek hepimizin ortak hedefidir. Tüm çabamız; çocuklarımıza, fiziki yeterliliğe sahip eğitim kurumlarında, çağın gereklerine uygun teknolojik ve bilimsel eğitim imkanı sunmaktır.

Dünyada söz sahibi olabilecek, bizleri ülkemizin hedeflediği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaştırabilecek bireylere sahip olabilmenin en önemli yolu, eğitimden geçmektedir. Bu anlamda başta öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimiz ve öğrencilerimize büyük görevler düşmektedir. Öğretmenlerimizin çağı yakalayan bir eğitim öğretim anlayışını öğrencilerimize sunması, velilerimizin evlatlarına iyi birer rol model olması, öğrencilerimizin ise kendilerinden beklenen sorumluluk ve başarıyı göstermesi gerekmektedir.

12 Eylül 2022 Pazartesi günü 2022-2023 eğitim öğretim yılında kadim şehrimiz Diyarbakır'ımızda 2 bin 245 okulumuzdaki 18 bin 589 derslikte 470 bin 99 öğrencimiz ve 26 bin 177 öğretmenimizle eğitim öğretime başlayacağız. Diyarbakır'ımızda eğitim - öğretim başarısının en üst seviyeye çıkarılması  için tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışarak, bizlere emanet edilen evlatlarımızın, başarılı ve mutlu bir eğitim öğretim yılı geçirmesini sağlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim camiamızın ve sevgili öğrencilerimizin İlköğretim Haftasını kutlar, 2022-2023 eğitim öğretim yılının tüm ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Kutsal öğretmenlik mesleğini ifa ederken şehadete eren öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazi öğretmenlerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                              İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.