DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN, GÜNTİAD İLE BİR ARAYA GELDİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN, GÜNTİAD İLE BİR ARAYA GELDİ

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan ve beraberindeki heyet, Güneydoğu Tekstil ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dalkıran ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Ziyarette, tekstil sektörü ile bünyesinde tekstil teknolojisi ve moda tasarımı teknolojisi bulunan meslek liselerimizin ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü yetiştirmek, mezunlarının istihdamına destek olmak ve sektörün rekabet kabiliyetini yükseltmek amacıyla iş birliği süreçleri ele alındı.

Tekstil Teknolojisi Alanı Mesleki Eğitimine yönelik olarak ortaklaşa yürütülecek çalışmaların ele alındığı toplantıda; öğrencilerin alan seçim sürecinden başlayarak, okulla aynı anda işletmede eğitim, staj ve mezuniyet sonrası istihdam konuları ele alındı. Nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Yapılan iş birliği çerçevesinde okulların atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojilerle güncellenerek donatılması sağlanacak, öğrencilere işletmelerde staj imkânı sağlanacak ve bu okullardaki öğretmenlere iş başı eğitimleri düzenlenecek.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan; "Bu iş birliği sayesinde özellikle Tekstil Teknolojisi Alanına yönelik olarak ortaklaşa yürütülecek çalışmaların 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarıyla aynı doğrultuda gerçekleşecek ve öğrencilerimizin istihdamına katkı sağlayacak çalışmalar ile ilerleyecektir." dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

28-04-2021

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.