DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM DURUMUNU DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN, OKUL ÖNCESİ EĞİTİM DURUMUNU DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

İlimizdeki okul öncesi eğitim kurumlarının etkinliğini ve okullaşma oranlarını arttırmaya yönelik, Büyükşehir Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan'ın başkanlık ettiği toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan Özdemir, 4 merkez ilçenin temel eğitimden sorumlu şube müdürleri, 17 ilçedeki bağımsız resmi anaokulu müdürleri ile özel eğitim anaokulu müdürleri katıldı.

Okul öncesi eğitimin önemine değinen Müdürümüz Sayın Yüksel Arslan, "Okul öncesi eğitimi, erken yaşlarda sağlanacak deneyimlerle elde edilecek temel bilgi, beceri ve alışkanlıklar çocuğun daha sonraki öğrenim yaşamının yanı sıra sosyal ve duygusal yaşamını da biçimlendirecek güçtedir. Tesadüflere bırakılamayacak kadar ciddi, bilimsel ve sistematik bir organizasyon ile yönlendirilmesi gereken okul öncesi eğitim hizmeti, tüm eğitim sisteminin en can alıcı basamağıdır. Erken çocukluk dönemindeki eğitimin çocuğun eğitim sürecine ilk adım attığı, belki de en önemli adımı attığı bir aşama olduğundan hareketle, ilçeler düzeyinde okullaşmanın yaygınlaştırılıp niteliğin artırılması gerekir. Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çocuklarımızı yarına daha yetkin, daha özgüvenli, daha başarılı, fiziksel ve zihinsel anlamda daha sağlıklı biçimde hazırlanmasını hedefliyor. Biz de gerekli adımları atarak hedeflerimize ulaşmalıyız." dedi.

Diyarbakır'daki okul öncesi eğitim kurumlarının genel durumunu değerlendiren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut ve Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Burhan Özdemir, grafiklerle eğitim durumunu özetleyerek okullaşma oranına ve kalitenin arttırılmasına yönelik sunum gerçekleştirdiler. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

 

04-03-202104-03-202104-03-2021

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.