DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. Yıldönümünde bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.  İstiklal mücadelemize liderlik eden ve aziz milletimizin büyük fedakârlığıyla bu destansı mücadeleyi eşsiz bir zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başarılı bir komutan ve büyük bir lider olarak ulusumuzun gönlünde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içerisinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktı.

Bizler de O'nun gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

 

                                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                             Yüksel ARSLAN

                                                                                                                                      İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.