DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞI MESAJI

Nesil yetiştirmek medeniyet inşa etmektir. Ülkemizin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenlerimizin olduğu kadar ailelerin de büyük emeği vardır. Hayatımızın her dönemini ve ulaşabildiğimiz tüm mekânları kuşatan "eğitim süreci"nin sistemli bir şekilde yürütüldüğü okullarımız, geleceğimizi imar ve inşa edecek yavrularımızın yetiştiği yerlerdir. 

Sevgili Öğrenciler; 

Okullarımızda sizlerin seslerinin yankılandığı günler için İlimizde hazırlıklarımız tamamlandı ve gerekli önlemler de aralıksız alınmaya devam etmektedir. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve velilerimizle işbirliği içinde sizlerin en iyi şekilde yetişmenize katkıda bulunup, bu kapsamda eğitim öğretim sürecinin takipçisi olacağız. 

Kıymetli Veliler; 

Salgın döneminde çocuklarımızı yalnız bırakmadınız. Evlerinizi okula çevirdiniz fedakarlıkta sınır tanımayarak öğrencilerimizin istikbali için gayret gösterdiniz. Öncelikle, belirtmek isterim ki okullarımızda bir arada bulunacağımız tüm alanlarda, salgına karşı tedbirlerimiz alınmış bulunmaktadır. 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım; 

Maskelerimiz takılı olarak sosyal mesafe kurallarına uyduğumuz takdirde okullarımız, öğrencilerimiz için gereken tüm hijyenik gereklilikleri taşımaktadır.

Bütün bir toplum olarak devletimizin Covid-19 salgını karşısında almış olduğu tedbirlere hassasiyetle uymak suretiyle, 6 Eylül'de okullarımızın açılmasına ve açık kalmasına katkı sunmak durumundayız. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamızın 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor, İlimize ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.  

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.