DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan ve Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından yarınımızın teminatı olan çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bundan 101 yıl önce, tarih sahnesinden silinmek istenen bir halkın "milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" düsturuyla büyük imkansızlıklar içerisinde azim ve kararlılığıyla ulusal egemenliğine sahip çıktığı gündür.

Bugün yaşadığımız vatanı kuranların bizlere bıraktığı en büyük miras milli egemenliktir. Bizler çocuklarımızı müreffeh bir geleceğe taşımak için bu mirasa sahip çıkıp çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Bizler çocuklarımızı evlatlarımızı millî ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlerin bilincinde, vatan ve millet sevgisiyle yetiştirmeliyiz. Çünkü onlar bu günün küçükleri yarınımızın büyükleridir.

Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle alanlarda büyük kutlamalar yapamasak bile hepimiz bu 23 Nisan dada aynı coşkuyu hissediyor hep beraber alanlarda kutlayacağımız bayramlara en kısa zamanda kavuşmayı umutla bekliyoruz.

Çocuklarımızdan biraz daha sabretmelerini, açıklanan tedbirlere uymayı sürdürmelerini istiyoruz. Tedbirlere ne kadar uyarsak çocuk seslerinin yankılandığı okullarımıza o kadar erken kavuşuruz.

Tüm çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bu müstesna çocuk bayramını gönülden tebrik ediyorum."

Bu güzel ve anlamlı bayram günü vesilesiyle İstiklal Harbimizin Başkomutanı, TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

 

     Yüksel ARSLAN               

İl Milli Eğitim Müdürü         

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.