DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Bugün İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde alkışlar arasında dört defa okunarak milli marş olarak kabul edilişinin yüzüncü yıldönümü.

İstiklal marşı topyekün kurtuluş mücadelesi veren milletimizin ruh halinin yazılı olarak kayıt altına alınmasıdır. İstiklal marşımız kazanmaktan başka bir seçeneği olmayan milletimizin tarihe mal olan eşsiz yürüyüşünün sembolüdür.

Milletleri bir arada tutan, onları millet yapan değerleri vardır. İstiklal marşı da en önemli ve değişmez değerlerimizden biridir.

En büyük değerlerimizden olan İstiklal Marşımızı yazan milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u, bu güzel şiiri istiklal marşı olarak oy birliği ile kabul eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci TBMM üyelerimizi, ilk günden bu güne istiklal uğruna canını veren bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Yüksel ARSLAN       

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.