DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN KARNE MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN KARNE MESAJI

2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamladık. Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Yoğun bir tempoda geçen 2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini tamamladınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz karnelerinizle; kendinizi daha iyi değerlendirecek, notlarınızı gözden geçirecek ve idealleriniz için gayret göstereceğinize inancım tamdır. Güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreçte en iyi tatil arkadaşı olan kitapları da okumayı ihmal etmeyin.

Değerli Yöneticilerimiz ve Kıymetli Öğretmenlerimiz;

Amacımız öğrencilerimizi; temel demokratik değerlere sahip, araştırma, eleştirel düşünme, problem çözme ve karar verme becerileri gelişmiş, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmekle birlikte üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmaktır. Ülkemizi muasır medeniyetler içinde en üst seviyeye taşıma hedefimize ısrarla yürürken; bilimde, sanatta, sporda dünyayla yarışan, her alanda çığır açan bir nesli birlikte inşa edeceğiz. Bu kutlu yolda gösterdiğiniz gayretleri yürekten destekliyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Saygıdeğer Veliler;

Karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil onların derslerindeki durumlarını  ortaya koyan belgelerdir. Çocuklarımızın karnelerindeki notlar sadece derslerde bir dönem gösterdikleri performansın yansımasıdır. Ailelerimizin özverili tutumları, çocuklarımızın hayallerine ortak olmaları, her zaman yanlarında olduklarını hissettirmeleri notlardan, teşekkür ve takdir belgelerinden daha değerli ve daha önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle daha sağlıklı, daha dinamik ve daha motive olmuş şekilde yeni eğitim-öğretim dönemine başlamayı ümit ediyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Yüksel ARSLAN

                                                                                                                                                                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

 

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.