DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN YIL SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN YIL SONU MESAJI

2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemini de tamamladık. Öğretmen, öğrenci ve veli dayanışması içinde zorlu bir yıl geçirdik. Yıl boyunca gösterdikleri gayret ve özverili çalışmalarından dolayı okul yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi, uzaktan eğitim faaliyetlerine hızla uyum sağlayan öğrencilerimizi, geçirdiğimiz zorlu günlerde desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz velilerimizi gönülden tebrik ediyorum.

Kıymetli Meslektaşlarım;

Salgın döneminde evlerinizi okula, odalarınızı da dersliğe dönüştürdünüz. Gerektiğinde uzaktan eğitim, gerektiğinde de yüz yüze eğitim faaliyetlerine katılım için sarfettiğiniz emeği biliyoruz. Öğrencilerimizi bir yandan milli ve manevi değerlerle donatırken diğer yandan da onların bilişsel ve akademik gelişimlerine katkıda bulundunuz. Gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Değerli Veliler;

Tüm imkanlarınızı seferber ederek evlatlarımızın gelecekleri için öğretmenlerimizi yalnız bırakmadınız. Çocuklarımızın istikbali yolculuğunda bizlere olan desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki çocuklarımızın aldığı karne dönemseldir. Geleceklerini inşa etmek için durmaksızın öğretmenlerimizle birlikte çalışmaya devam edelim ve onları yalnız bırakmayalım.

Sevgili Öğrenciler;

Önümüzde yaklaşık iki aylık tatil dönemi bulunuyor. Zamanınızı değerlendirerek bol bol dinlenin ve sosyal aktivitelere katılın. Kitap okumayı da ihmal etmeyelim. Bakanlığımızın 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında uygulayacağı "Telafide Ben de Varım"  programı doğrultusunda yaz tatilinde okullarımızda yapılacak olan fiziksel, sosyal, kültürel ve akademik etkinliklere katılarak verimli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz.

2021-2022 eğitim-öğretim yılının; okullarımızı coşkuyla açacağımız, okul bahçelerinin öğrenci sesleriyle cıvıl cıvıl olacağı, öğretmenler odasının sohbetlerle şenleneceği ve okullarımızın tamamen yüz yüze eğitime geçeceği sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Yüksel ARSLAN      

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.