DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN´DAN, YGS´YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI MESAJI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, 12 Mart 2017 Pazar Günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek tüm öğrencilere başarı diledi.
İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN´DAN, YGS´YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARI MESAJI

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü yapılacak. İlimizde sınava 12. sınıflarında öğrenim gören 19 bin 425 öğrenci katılacak.

 İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Pazar günü yapılacak YGS öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere yönelik başarı mesajı yayınladı.

ASLAN: “BU SINAV STRESE VE GERİLİME NEDEN OLMAMALIDIR”

 YGS´nin eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Aslan; “Bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir” dedi.

ASLAN: “SİZİ MUTLU EDECEK SONUCA, SİZ KARAR VERECEKSİNİZ”

İl Müdürü Aslan mesajında, “Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

 

 

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.