DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Murat Küçükali'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Müdürümüz Murat Küçükali'nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale Zaferi, 108 yıl önce milletimizin iman dolu yüreklerinden yükselen millî bir ruh ve bin yıllık kucaklaşma ile istiklal bayrağını yere düşürmemek için gerçekleştirdiği varoluş destanının adıdır. 

 

Milletimizin sahip olduğu yüksek vatan sevgisi ve bağımsızlık heyecanı zirveye ulaşarak şehitlikle taçlanmış, aziz milletimiz, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı için, inancın, azmin ve direnişin zaferini kazanmıştır. 

 

Çanakkale'de, Conkbayırı'nda Arıburnu'nda Kireçtepe'de ve Anafartalar'da milletimize öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir savaş dehası ortaya koymuştur. Cephede vücut bulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, milletimizin en büyük zenginliği ve gücüdür. Bu sevgi ve güç tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de kutsal vatan toprağımızın yegane teminatı olacaktır. Atatürk'ün ortaya koyduğu bu deha, aydınlık yarınlarımızın ışığı olarak sonsuza kadar varlığını sürdürecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 108'ncı sene-i devriyesini millet olarak büyük bir gurur ile idrak ettiğimiz Çanakkale zaferimizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

 

                                            Murat Küçükali

                              Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.