DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ MURAT KÜÇÜKALİ'NİN, İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ MURAT KÜÇÜKALİ'NİN, İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İstiklal Marşı'mız, tarihin en şanlı destanlarından biri olan "Milli Mücadele"nin, yüreği bu vatan kadar yüce olan büyük şair Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmış, aziz milletimizin gönlünde silinmez bir yeri olan milli bir destanın adıdır.

İstiklal Marşı topyekûn kurtuluş mücadelesi veren milletimizin ruh halinin yazılı olarak kayıt altına alınmasıdır. İstiklal marşımız kazanmaktan başka bir seçeneği olmayan milletimizin tarihe mal olan eşsiz yürüyüşünün sembolüdür.

İstiklal Marşı'nın her satırı, milletimizin iradesinin ve kararlılığının ispatıdır. Gölgesi vatan toprağına, sevdası ulusumuzun gönlüne düşen bu ruh kudreti ezelden ebede bir fermandır. Aziz milletimizin hürriyet hakkı için hakka yeminidir.

Milli bir şair, ideal bir öğretmen, başarılı bir veteriner, cesur bir gazeteci,  Türk gencine ufuk çizen fikir ve aksiyon adamı, bir politikacı, bir gönül insanı olan İstiklal Marşı'mızı yazan Mehmet Akif ERSOY'u, bu güzel şiiri İstiklal Marşı olarak oy birliği ile kabul eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci TBMM üyelerimizi, ilk günden bu güne istiklal uğruna canını feda eden bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

                                                                                                                                                                                                         Murat KÜÇÜKALİ    

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.