DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN YÜKSEL ARSLAN'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM MESAJI

Bizlere emanet edilen evlatlarımızı geleceğe hazırlamak ve onların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak en önemli görevimizdir. Tüm öğrencilerimizin en kısa sürede yüz yüze eğitime başlamaları en büyük temennimiz ve bu konuda azami gayreti göstermekteyiz.

Sevgili Öğrenciler;

Sizlerden beklentimiz, sağlam bir inanç ve istekle derslerinize sımsıkı sarılarak hayalini kurduğunuz hedeflerinize ulaşmak için azami gayret göstermenizdir.  Sizleri ilgi, istek ve yetenekleriniz doğrultusunda yetiştirmek, hayata ve üst öğrenim kurumlarına hazırlamak başlıca görevimizdir. 

Sevgili Öğretmenler;

Bilgi ile yoğrulmuş, model oluşturduğunuz öğrencilerinize; iyiliği, hakkaniyeti ve güzel ahlâkı kazandırarak vatanına, milletine, bayrağına ve insanlığa yararlı bireyler olabilmesi için var gücünüzle çalıştığınıza inanıyorum. 

Eğitim ve öğretim, sadece okulla sınırlı değildir. Aile, okul ve çevre üçgeninde etkilenen ve gelişen bir süreçtir. Daha nitelikli bir eğitim için özellikle bu salgın döneminde öğretmen,öğrenci ve veli işbirliğini daha da geliştirmek durumundayız.

Sevgili Velilerimiz;

Öğrencilerimizin eğitimine destek olmak amacıyla evlerinizde adeta küçük birer sınıf oluşturdunuz. Eğitimin en önemli yapı taşlarından biri olan veli-okul işbirliği hiçbir dönemde bu kadar sıkı bir şekilde kurulmamıştı. Özellikle bu salgın döneminde sizler, her gün öğretmenler ile iletişimde kalarak öğrencileriniz ile derslere katıldınız. Sizin de bu özverili desteğiniz için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Tüm okullarımızın koridor ve bahçelerinin öğrencilerin sesleriyle cıvıl cıvıl olacağı, öğretmen odalarının sohbet ve tahlillerle şenleneceği, sağlıklı günlere erişmek dileğiyle 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminin başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum.

                                                                                                                                                        Yüksel ARSLAN

İl Milli Eğitim Müdürü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.