DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlimizde 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin başlaması dolayısıyla Lice İlçemiz Mevlüt İlgin Ortaokulu ve Oyuklu İlk/Ortaokulu´nda Açılış töreni gerçekleştirildi.
İLİMİZDE 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İKİNCİ DÖNEM AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açılış törenine İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Başak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Mevlüt İlgin Ortaokulu’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Başak’ın yaptığı konuşmanın ardından katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi; “Lice’mizin güzel insanları hanımefendiler beyefendiler, sevgili gençler, hepinizi şahsım ve arkadaşlarım adına sevgi ve saygı ile selamlıyorum, gününüz kutlu olsun. Bugün Lice’de 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. dönemini başlatıyoruz. Tarihi bir günü yaşıyoruz. Lice’de sizle olmaktan, bu coşkuyu paylaşmaktan, bu güzel ortamda sizlere konuk olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Şahsıma ve arkadaşlarıma gösterdiğiniz bu güzel ev sahipliği ve konukseverlik için başta İlçe Kaymakamım olmak üzere tüm Licelilere sevgi ve saygılarımı sunuyorum, sağ olun var olun.  Bugün hamdolsun Diyarbakır’ımızın her köşesinde olduğu gibi Lice’mizde de yeni eğitim ve öğretim yılının coşkusuyla bir aradayız. Eğitim konusunda Diyarbakır´da ve Lice’de gerçekleştirdiğimiz başarıyı yerinde görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Vali Güzeloğlu İtalya’da yapılan dünya yıldızlar 8000 metre dağ koşusunda 3. Olan Şirin Karabal’a hediye takdim etti. Daha sonra çeşitli spor dallarında Uluslararası düzeyde il ve ilçe genelinde yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

Daha sonra Oyuklu’ ya geçen ve burada konuşma yapan Vali Güzeloğlu “Bugün sizlere buraya gelirken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın da selamını getirdim, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım´ın da selamını getirdim, bakanlarımızın da selamını getirdim. Hepsi bu törende, bu duruşla, devletiyle bütünleşmiş sizlerin coşkusunda ayrı ayrı her birinize selam ve sevgilerini ilettiler. Biz bir büyük millet ve büyük bir devlet olarak geleceğe kutlu yürüyüşümüze doğru inançla ve kararlılıkla gidiyoruz. İnşallah gelecek her gün, Diyarbakır’a, Lice’mize ve Oyuklu’ya nice güzellikler getirecek, çocuklarımız sizlerden, bizlerden daha iyi hem yaşam standardında, hem de gelişmiş bir ülke gerçeğinde yaşayacaklar. İnancımız odur ki devlet ve millet böylesi birleşir, bütünleşirse hiçbir ihanet örgütü, hiçbir terör örgütü, hedefe ulaşamayacak ve bu büyük devlet ve millet yoluna devam edecek inşallah. Bugün sağlanan huzur ve güven ortamında ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Diyarbakır’ımızda da, Lice’mizde de, Oyuklu’ya da  hamdolsun huzur ve güven egemen. Bakın böyle bir sofranın zenginliğinde, bir araya gelmenin güzelliğinde bir araya geldik. Rabbimize hamd ediyoruz ve kararlılıkla bu imanla yolumuza devam ediyoruz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Oyuklu İlk/Ortaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu. Açılış töreni, “Lice Sanatla Buluşuyor” müzik gurubunun seslendirdikleri şarkılarla son buldu.

 

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

06-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-201806-02-2018

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.