DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Yılın Eğitimcileri Seçildi.

İlimizde faaliyet gösteren STK ‘lar tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yılın eğitimcileri seçildi.
İlimizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Nedeniyle Yılın Eğitimcileri Seçildi.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen törene,  Vali Yardımcısı Sayın Mehmet DEMİR Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi OdasıBaşkanı Ahmet SAYARDiyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir BAL ile MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail ÖZŞANLI katıldı.

Yılın idarecisi seçilen Müdürümüz Adnan HURATA’nın Plaketini Vali Yardımcısı Mehmet DEMİR takdim etti. Bugüne kadar binlerce kan davalı aileyi barıştıran, öğrencileri ve okulu için sosyal projelere imza atan Yılın öğretmeni seçilen İMKB  Karacadağ Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Yahya KAMÇI, plaketini Diyarbakır Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet SAYAR’ın elinden aldı, başarılı çalışmalara  imza atan Diyarbakır Anaokulu müdürü Fatma EYNEL yılın müdürü seçilirken  plaketini Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir BAL verdi.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Mehmet DEMİR; “ Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, öğretmenlerin her gün hatırlanması gerektiğini, bu  hatırlanmanın sadece bir veya iki gün olmaması gerektiğini belirterek Biz de onun bilincindeyiz Hepimiz öğretmenlerin eseriyiz. Yılın 365 günü öğretmenlerimiz bizim için değerlidir. dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA ise yaptığı konuşmada:  “ Böyle bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız, bizleri onurlandırdığınız ve bu ödüle layık gördüğünüz için sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi. MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı ÖZŞANLI ise bütün eğitimcilerin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, “Bu anlamlı günde eğitim camiası içinde anlamlı çalışmalara imza atan, topluma örnek olan değerli eğitimcilere bir plaket hazırladık. Bütün öğretmenler bizim gönlümüzde yılın öğretmeni ve eğitimcisidir. Bu arkadaşlar şahsında bütün öğretmenlerin gününü kutluyorum” diye konuştu.

 

Medet AYDIN         
İl Milli Eğitim Müd. Yrd.

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.