DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE İMAM HATİPLERİN KURULUŞUNUN 104. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İmam Hatiplerin Kuruluşunun 104. Yıldönümü etkinliklerine katıldı. 
İLİMİZDE İMAM HATİPLERİN KURULUŞUNUN 104. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Diyarbakır İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan’ın yanı sıra Diyarbakır Vali Yardımcısı Hacı Hasan Gökpınar, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, Diyarbakır İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Av. M. Siraç Öztoprak, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler, Merkez İlçe müftüleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve imam hatip öğrencileri katıldı.

104 Yıllık Kutlu Yolculuk adlı belgesel film gösteriminin ardından Diyarbakır İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Av. M. Siraç Öztoprak tarafından selamlama konuşması yapıldı.

Öğrencilere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan ise, “Değerli gençler, İmam Hatipli olmaktan ne kadar gurur duysanız azdır. O kadar yaşanan zulümden sonra çok şükür bugün İmam Hatip mezunlu bir Cumhurbaşkanımız var ve ben de İmam Hatipli bir İl Milli Eğitim Müdürü olarak karşınızda bulunmanın gururunu yaşıyorum. Siz doğru bildiğiniz, hak bildiğiniz yolda yürürseniz asla ve asla sizi kimse hedefinizden vazgeçiremez. Bu halk size imam hatipli olduğunuz için farklı bir misyon yüklemiştir. Sizler de bu misyonu devam ettirmek zorundasınız. Bir imam hatipliye yakışır şekilde hayatımızı devam ettireceğiz. Kardeşliği, birlik ve beraberliği tesis edeceğiz. Geçmişin imam hatiplileri bugün bırakın ülkenin, dünyanın gündemini oluşturmaktadır. Bizler de gevşemeden bu misyonu devam ettirerek imam hatiplileri layık olduğu çizgide devamlılığını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül ise, kendisinin de bir imam hatip mezunu olarak imam hatip öğrencileriyle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Rektör Gül, değerlerine sahip çıkan bir neslin yetişmesi için imam hatip öğrencilerine önem verdiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından programa katılan öğrencilere kura ile bisiklet hediye edildi. Program çeşitli video ve slayt gösterimlerinden sonra son buldu.


19-10-201719-10-201719-10-201719-10-201719-10-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.