DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi

Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde bulunan Şehit Öğretmen Nuriye Ak Ortaokulu’nda kütüphane açılışı yapıldı.
İlimizde Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi

Açılış törenine, Vali Yardımcımız Sayın Remzi KATTAŞ, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adnan HURATA, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet OĞUZ, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı CEBE ve Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Tören öncesinde öğrencilerle birebir ilgilenen Vali Yardımcısı KATTAŞ, daha sonra öğretmenlerle bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini dinledi. Okul ve kütüphane salonunda incelemelerde bulunan KATTAŞ, Okul Müdürü Nurettin ÜRE’den okul ve kütüphaneyle ilgili bilgi aldı.

Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Vali Yardımcısı KATTAŞ, “Bugün İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA ile birlikte Yenişehir Şehit Öğretmen Nuriye Ak Ortaokulumuza kütüphane açılışı münasebetiyle ziyarette bulunduk. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle bir araya gelerek istek ve taleplerini not aldık. İmkânları zorlayarak yerine getirmeye çalışacağız. Kütüphane açılışında, emek verip, günler belki aylarca yapılan çalışmalarla kütüphanenin mevcut hale getirilmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Okulun adını aldığı Şehit Öğretmen Nuriye AK hanımefendiyi rahmetle anarak, ailelerin en değerli varlıkları olan çocuklarını emanet ettikleri öğretmenlerimize, o emanetleri koruyup daha ileri seviyede ailelerine geri teslim etme görevi olarak hassasiyetle gayret eden eğitimcilere de teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Kütüphanenin açılışının ardından program, öğrenciler tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisiyle son buldu.

Mehmet OĞUZ        
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.

02-03-201602-03-201602-03-201602-03-2016

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.