DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Atama (Engelli) Öğretmen Göreve Başlama Belgeleri

Mili Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce Engelli Personel İstihdamına İlişkin Atamalar kapsamında ilimize Öğretmen olarak ataması gerçekleşen Öğretmen adaylarının aşağıda belirtilen belgeleri İVEDİ olarak 31.12.2021 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) şahsen getirmeleri gerekmektedir.

GÖREVE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) T.C Nüfus cüzdanı fotokopisi (1 adet).

b) Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin aslı ve örneği.

ç) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi (Bu belge, özel öğretim okullarında adaylığı kaldırılmış olanlardan, eğitim fakültesi mezunlarından ve açıktan öğretmenliğe atanacaklardan istenmeyecektir.)

d) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.

e) Pedagojik Formasyon Belgesinin aslı ve bir örneği.

f) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği 

g) Engelli Sağlık Kurul Raporu (aslı ve fotokopisi)

ğ) Sağlık Durumu Yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporu

h) Sabıka Kaydı (Güncel tarihli)- Kaydı olanların sabıkası ile ilgili mahkeme kararı

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.