DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Atama (Sözleşmeli) Göreve Başlamak İçin Gerekli Belgeler(TARİHLERDE GÜNCELLEME YAPILDI)

Mili Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce ilimizde Öğretmen açığı bulunan eğitim kurumlarına yapılan Öğretmen Atamaları sonucunda ilimize atanan Öğretmen (Sözleşmeli) adaylarının aşağıda belirtilen belgeleri İVEDİ olarak 24.07.2017 den 28.07.2017 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) şahsen getirmeleri gerekmektedir.

NOT: Belgeler 24.07.2017 - 28.07.2017 tarihleri arasında İl MEM Öğretmen Atama Şubesine verilecektir.

Göreve Başlamak İçin Gerekli Belgeler

a) T.C Nüfus cüzdanı fotokopisi (l adet).

b) Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin onaylı örneği.

ç) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi (Bu belge, özel öğretim okullarında adaylığı kaldırılmış olanlardan, eğitim fakültesi mezunlarından ve açıktan öğretmenliğe atanacaklardan istenmeyecektir.)

d) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.

e) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği (İmzalı ve başvuru bürosundan onaylı)

f) Sağlık Durumu Yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporu

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (EK-1) (Bilgisayar üzerinden doldurulacak ve adı geçen imzaladıktan sonra ikamet ettiği mahalle muhtarına onaylatılacaktır.)

ğ) Mal bildirimi belgesi (İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden sağlanacaktır).

EK:
Güvenlik Soruşturması Formu

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.