DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Atama (Sözleşmeli) Göreve Başlayabilmek için Gerekli Evrak

Mili Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce ilimizde Öğretmen açığı bulunan eğitim kurumlarına yapılan (Aralık ayı Ek atamalar) Sözleşmeli Öğretmen Atamaları sonucunda ilimize atanan Sözleşmeli Öğretmen adaylarının aşağıda belirtilen belgeleri İVEDİ olarak 29.12.2017 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) şahsen getirmeleri gerekmektedir.

 

GÖREVE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) T.C Nüfus cüzdanı fotokopisi (l adet).

b) Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin onaylı örneği.

ç) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi (Bu belge, özel öğretim okullarında adaylığı kaldırılmış olanlardan, eğitim fakültesi mezunlarından ve açıktan öğretmenliğe atanacaklardan istenmeyecektir.)

d) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.

e) Pedagojik Formasyon Belgesinin aslı ve bir örneği.

f) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği (İmzalı ve başvuru bürosundan onaylı)

g) Sağlık Durumu Yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporu

ğ) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (EK-1) (Bilgisayar üzerinden doldurulacak ve adı geçen imzaladıktan sonra ikamet ettiği mahalle muhtarına onaylatılacaktır.)

h) Mal bildirimi belgesi (İl Millî Eğitim Müdürlüklerinden sağlanacaktır).

 

EK  :

- Güvenlik soruşturması ve arşiv formu (doldurulması zorunludur)

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.