DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Atama (Sözleşmeli Öğretmen) Evrakları

Mili Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce ilimizde Öğretmen açığı bulunan eğitim kurumlarına yapılan (Ocak ayı atamalar) Sözleşmeli Öğretmen Atamaları sonucunda ilimize atanan Sözleşmeli Öğretmen adaylarının aşağıda belirtilen belgeleri İVEDİ olarak 15.02.2022 tarihine kadar atandıkları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) şahsen getirmeleri ve Sözleşme imzalayarak göreve başlamaları gerekmektedir.

GÖREVE BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

a) T.C Nüfus cüzdanı fotokopisi (l adet).

b) Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

c) Atamaya esas öğrenim belgelerinden; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışı yükseköğretim kurumu mezunları için en son alınan denklik belgesinin onaylı örneği.

ç) Atanacakları alana göre; Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Belgesi  veya Pedagojik Formasyon Belgesi (Bu belge, özel öğretim okullarında adaylığı kaldırılmış olanlardan, eğitim fakültesi mezunlarından ve açıktan öğretmenliğe atanacaklardan istenmeyecektir.)

d) Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığına, Sosyoloji Bölümü mezunlarından ise 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığına dair belge.

e) Pedagojik Formasyon Belgesinin aslı ve bir örneği.

f) Elektronik Başvuru Formunun bir örneği

g) Sağlık Durumu Yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporu

ğ) Sabıka Kaydı

h) Mal bildirimi belgesi (İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinden sağlanacaktır).

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.