DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLK ÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI RAİF TÜRK İLKOKULU'NDA YAPILDI

İLK ÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI  RAİF TÜRK İLKOKULU'NDA YAPILDI

 

 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı açılış programı, Bağlar Raif TÜRK İlkokulunda yapıldı. Buradaki programa Diyarbakır Valisi Sayın Ali İhsan SU,  milletvekilleri, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum yöneticileri, ilimiz iş dünyası temsilcileri, Dimin Mermer şirketi çalışanları, yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış programı protokolün çiçeklerle karşılanmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından,  Bağlar Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları gösterisi sergiledi. 

İlköğretim haftası ile ilgili şiirin bir öğrenci tarafından okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat KÜÇÜKALİ yaptığı konuşmada; "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sayın bakanımızın da destekleriyle Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı eğitime yani sizlere yapılıyor. Yeni sınıflar yapıyoruz, sınıfları modern donatılarla donatıyoruz. Yeni okullar yapıyoruz, sizlerin daha iyi imkanlarda eğitim alabilmeniz için... Bugün de bu yeni yapılan okullarımızdan biri olan hayırsever iş insanımız Raif TÜRK tarafından yapılan Raif Türk İlkokulu'nun açılışını yapacağız inşallah. Ben Raif amcamıza teşekkür ediyorum, Allah razı olsun ondan işi gücü rast gitsin inşallah. Sevgili öğrencilerim dün itibariyle ve bugün bu okul artık Raif amcamız tarafından size bir emanet, emanete gözünüz gibi sahip çıkacak mısınız? Eminim çıkacaksınız.

Dün Cumhurbaşkanımızın zili çalmasıyla birlikte yeni eğitim ? öğretim yılına başlamış olduk. 2022-2023 eğitim yılımız Diyarbakır'ımıza, ülkemize hayırlar getirsin inşallah. Saygılar sunuyorum" dedi.

32 Derslikli Bağlar Raif TÜRK İlkokulunun yapımını üstelenen hayırsever iş insanı Raif TÜRK yaptığı konuşmada eğitimin önemine vurgu yaparak okulun, sahibi olduğu Dimin Mermer şirketi tarafından kendisine hediye edildiğini söyledi bu vesileyle bütün çalışma arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

 Ardından kürsüye çıkan Sayın Valimiz Ali İhsan SU;2022-2023 eğitim öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, eğitim öğretimin önemine değindi. Vali Su böyle güzel bir okulu ilimiz eğitim öğretimine kazandırma münasebetiyle Raif TÜRK'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Su tarafından hayır sever TÜRK'e onur belgesi, sayın TÜRK tarafından Sayın Valimiz Su ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KÜÇÜKALİ'ye plaket takdim edildi.

Okulun Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Sayın Valimiz Ali İhsan SU ve hayırsever iş insanı Raif TÜRK tarafından okulun ilk zili çalındı ve protokol tarafından okul binası gezilmesi ile açılış programı sona erdi.

 

14-09-202214-09-202214-09-202214-09-202214-09-2022

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.