DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP LİSELERİ MESLEKİ YARIŞMALARINA START VERİLDİ

İlimiz geneli Anadolu imam hitap liseleri ve imam hatip ortaokulları 2016-2017 eğitim öğretim yılı sosyal ve kültürel etkinlikler ile geleneksel meslekî yarışmaları çalışmalarına başlandı.
İMAM HATİP LİSELERİ MESLEKİ YARIŞMALARINA START VERİLDİ

Bağlar İlçesi TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen mesleki yarışmaların belirlenmesi ve görev dağılımının yapıldığı toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Batur, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Necdet Güler ve ilimiz geneli Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları müdürleri katıldı.

Toplantıda imam hatip okulu müdürlerine hitaben bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, “Milli Eğitimimizin genel amaçları doğrultusunda, Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları öğrencilerinin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine imkân sağlayacak çeşitli faaliyetler geliştirmek, eğitim sorunları ile benzeri konuları değerlendirmek üzere toplandık. İmam Hatip okullarında son zamanlarda hızla yükselen başarı grafiğinde mesleki yarışmaların da büyük katkısının olduğunu görüyoruz. Öğrencilerimize sevgimizi vererek onların geleceğe emin adımlarla başarı basamaklarını tırmanmalarına vesile olmalıyız. Sevginizi veremediğiniz öğrencilere bilginizi asla veremezsiniz. Okul Müdürleri ve eğitimciler olarak il hedefimiz bu olmalıdır” dedi.

Yarışmalara katılarak mesleki yeterliliklerini geliştirmek, kabiliyetlerini sergilemek isteyen tüm öğrencilerimiz, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün internet sayfası (dogm.meb.gov.tr) ile okul müdürlükleri vasıtasıyla yarışmalarla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve okul müdürlükleri aracılığıyla yarışmalara başvurabilirler.

 

17-01-201717-01-201717-01-2017

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.