DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİPLERİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan, Kayapınar Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen İmam Hatiplerin Kuruluş Yıldönümü etkinliğine katıldı. 
İMAM HATİPLERİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ ETKİNLİĞİ

Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akay, Diyarbakır İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Av. M. Siraç Öztoprak, Ulucami İmam Hatibi Mehmet Emin Mülayim, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Diyarbakır Ulucami İmam Hatibi Mehmet Emin Mülayim tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından imam hatiplerin tarihini anlatan bir slayt gösterimi ile başlayan programda konuşan Okul Müdürü İbrahim H. Erdem, okulları hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Aslan ise, “Değerli gençler, İmam Hatipli olmaktan ne kadar gurur duysanız azdır. O kadar yaşanan zulümden sonra çok şükür bugün İmam Hatip mezunlu bir Cumhurbaşkanımız var ve ben de İmam Hatipli bir İl Milli Eğitim Müdürü olarak karşınızda bulunmanın gururunu yaşıyorum. Siz doğru bildiğiniz, hak bildiğiniz yolda yürürseniz asla ve asla sizi kimse hedefinizden vazgeçiremez. Bu halk size imam hatipli olduğunuz için farklı bir misyon yüklemiştir. Sizler de bu misyonu devam ettirmek zorundasınız. Bir imam hatipliye yakışır şekilde hayatımızı devam ettireceğiz. Kardeşliği, birlik ve beraberliği tesis edeceğiz. Geçmişin imam hatiplileri bugün bırakın ülkenin, dünyanın gündemini oluşturmaktadır. Bizler de gevşemeden bu misyonu devam ettirerek imam hatiplileri layık olduğu çizgide devamlılığını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akay ise, imam hatip liselerinin özellikle son dönemde önündeki engellerin kaldırıldıktan sonra büyük başarılara imza attığına vurgu yaparak, imam hatip okullarına destek verildikçe de başarıların artacağına inandığını belirtti.

 

Program, Diyarbakır İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Av. M. Siraç Öztoprak’ın öğrencilere hitabı ve slayt gösterimlerinin ardından son buldu. 

13-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-201713-10-2017

 

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.