DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İsteğe bağlı İl İçi Yer Değiştirme Duyurusu

2020 Yılı Temmuz ayı isteğe bağlı il içi yer değişikliği 20-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında sistem üzerinden başvuru alınarak yapılacaktır. 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle bulundukları eğitim kurumunda en az (3) üç yıllık çalışma süresini tamamlayanlar il içinde yer değiştirme talebinde bulunabileceklerdir.

İl içi yer değişikliğine başvuru yapacak öğretmenler; 

- Adaylığı kaldırılmış olmak,

- 31.12.2020 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

- Norm fazlası olanlar ile kadrolu İdareci olanlarda süre şartı aranmamaktadır.

- 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2 nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31.12.2020 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

 

Ayrıca yer değişikliğine başvuru yapan öğretmenler aşağıda belirtilen uyarıları göz önüne almak zorundadırlar;

- İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler aynı atama döneminde;

- Atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan mazeret durumları hariç ayrıldıkları ilçeye mazerete bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaklardır.

- İller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Ancak bunlardan, il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazeret durumundan iller arası yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

- İl içi isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

 

Konu ile ilgili Bakanlığımızın duyurusu ekte gönderilmiştir.

EK:
- İl MEM Yazısı
- Kılavuz

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.