DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSVİÇRE´DEN DİYARBAKIR´A GELEN BEYAZAY HEYETİ, İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’I ZİYARET ETTİ

Türkiye Beyazay Derneği, şubeler arasında ihtiyaçların giderilmesi için ‘Kardeşim Olur musun?’ adında bir sosyal sorumluk projesi başlattı. 
İSVİÇRE´DEN DİYARBAKIR´A GELEN BEYAZAY HEYETİ, İL MÜDÜRÜMÜZ ASLAN’I ZİYARET ETTİ

Proje kapsamında ilk uygulama Diyarbakır ve İsviçre Beyazay şubeleri arasında başladı. İsviçre Beyazay Derneği’nden bir heyet, 12-13 Temmuz tarihleri arasında Diyarbakır’a gelerek engellilerin ihtiyaçlarının tespiti konusunda çalışmalar yaptı.

İsviçre heyeti, bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Aslan’ı da ziyaret etti. Ziyarette; Türkiye Beyazay Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Av. Mehmet Emin Mülayim, Türkiye Beyazay Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Nezihe Kent, İsviçre Beyazay Derneği Başkanı Suat Şahin ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Beyazay Derneği Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Av. Mehmet Emin Mülayim, "6-9 Nisan arasında 6.yurtiçi kurullar toplantımızı Diyarbakır´da yaptık. Yurtiçi 78, yurtdışı 8 ve ülke temsilcilerimiz ile katılım sağladık. Bu projemiz ile kurullar toplantısında başlayan birlik beraberlik ve kardeşlik köprüsünü bir adım öteye taşımayı düşünüyoruz. Diyarbakır Beyazay Şubemizin belirlediği Ayten Elyase Erdoğan Özel Eğitim Uygulama ve İş Okulu´nun ihtiyaçları İsviçre Beyazay şubemiz tarafından karşılanacak. Okulumuzun ihtiyaçlarını en yakın zamanda karşılayıp, Diyarbakır´daki kardeşlerimiz ile tekrar bir araya geleceğiz" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan aslan ise, “Bölgemizdeki engellilerin istihdamında ve meslek edindirilmesinde büyük bir çaba harcayan Beyazay Derneği’ne desteklerinden dolayı kurumum adına teşekkür ediyorum. Beyazay şubeleri arasında başlatılan bu kardeşlik köprüsü Diyarbakır’daki engellilerin değil yediden yetmişe herkesin gönlünde yer edinecektir. Engelli öğrencilerimizin yaralarına merhem olan bu projeyi yürüten arkadaşlarımızı da yürekten kutluyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sivil toplum kuruluşları tarafından bu tür değerli projelerin arttırılarak sürdürülmesi temennisiyle emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

 13-07-2017

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.