DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMUOYUNA DUYURU

KAMUOYUNA DUYURU

Son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda; "İlimizdeki imam hatip ortaokullarımızın bir kısmının İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatılmaya çalışıldığı" yönünde ifadelere yer verilmek suretiyle kamuoyunda kurumumuz hakkında olumsuz bir algı yaratılma gayesi güdüldüğü görülmektedir. 

Söz konusu paylaşımlarda yer verilen ifade ve ithamlar gerçek dışı olup, maksatlı ve kasıtlı paylaşımlardır. İlimizde halen 173 imam hatip okulumuzda1.539 derslikte 33.368 öğrencimizle eğitim ve öğretim faaliyetine devam edilmektedir. İlimizde herhangi bir imam hatip ortaokulumuzun kapatılması söz konusu değildir. 

Aksine imam hatip okullarımızın değil kapatılması, milletimizin talep ve ihtiyaçlarına binaen yeni imam hatip okullarının tüm donatımı, idari ve akademik personeli ile birlikte tam teşekküllü şekilde eğitim ve öğretime kazandırılması yönünde mesai mefhumu gözetilmeksizin tüm imkanlar seferber edilerek gayret gösterilmesi söz konusudur. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz,Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ile Bakanlığımızca hazırlanan "2023 Eğitim Vizyonu" hedeflerine ulaşma gayreti içinde yoğun olarak çalışmalarına devam etmektedir.

            Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.