DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

"İlimiz genelindeki eğitim kurumlarında yakıt bulunmadığı", "okulların ısınmadığı", "çocuklarımızın üşüdüğü" vb. asılsız ve kamuoyunu yanıltıcı, kışkırtıcı, yanlış algılara mahal verecek şekilde bazı sosyal medya hesaplarında yer alan iddialara ilişkin açıklama yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

Kamu İhale Kanunu doğrultusunda, kamu yararı gözetilerek, Bakanlığımızın ilgili birimlerinin koordinasyonunda ve mer'i mevzuat çerçevesinde, eğitim kurumlarının yakıt ihtiyacına ilişkin ihalemiz zamanında ve yerinde tamamlanmıştır. İlgili mevzuat ve Bakanlığımızın bilgisi dahilindeki sürece müteakip, hiçbir eğitim kurumunda ısınma problemi kalmayacak şekilde gereken önlemler alınmış ve ilimiz genelinde ısınma konusunda herhangi bir aksaklık yaşanmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.