DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Dağıtım Töreni

2014 - 2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi sebebiyle, İlimiz Yenişehir İlçesi 5 Nisan İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi.
Karne Dağıtım Töreni

2014 - 2015 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi sebebiyle, İlimiz Yenişehir İlçesi 5 Nisan İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Törene İl Valimiz Hüseyin AKSOY, Vali Yardımcısı Mimar Sinan BATMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan HURATA, Yenişehir Kaymakamı Mehmet ÖZEL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü, kurum amirleri, öğrenci ve velileri katıldı.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDİN!’

İl Valimiz Hüseyin AKSOY; “Çocuklarımız zorlu ve uzun bir sürecin sonunda, emek ve çabalarının sonucu olan karnelerini bugün alacaklar. Öğrencilerin mevcut başarılarını korumak için çalışmaya devam etmelerinin gerektiğini, tatil döneminde ise zamanlarını iyi değerlendirmelerini söyleyerek öğrencilere iyi tatiller dileklerinde bulundu.”

VELİLERE KARNE UYARISI 

Öğrencilere yılın yorgunluğunu güzel bir tatil ile geçirme tavsiyesinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Adnan HURATA: “Aileleri  karne konusunda uyardı; her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak topluma yararlı ve başarılı bir ferd olması için büyük çaba harcayarak her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarını seferber etmektedir. Çocuklarımız eğitim-öğretim dönemi sonunda gösterdiği başarı sonuncunda takdir, teşekkür belgeleri alındığında ne kadar mutlu oluyorsak, başarısızlık durumunda da ortak sorumluluğumuz gereği sevgi ve desteğimizi göstermeliyiz. Her zaman ve her durumda koşulsuz sevdiklerini, kabul ettiklerini ve değer verdiklerini çocuklarına hissettirmeleri gerektiğini unutmayalım ki hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli değildir. Bu anlamda ailelerin her koşulda çocuklarına destek olmalarını beklerken, koca bir yılın yorgunluğunu atacak olan çocuklarımıza da iyi tatiller diliyorum” dedi. 

Tören, karnelerin dağıtımıyla son buldu.

Medet AYDIN         
İl Milli Eğitim Müdür Yrd.


Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.