DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNE MESAJI

KARNE MESAJI

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz, bugün 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başta öğretmenlerimiz ve ailelerimizin kıymetli destekleri ile tamamlıyoruz. Bir dönem boyunca çok emek verdiniz, eğlendiniz, öğrendiniz şimdi bolca dinlenme zamanı... Kitap ve bilgi bizi aydınlığa taşıyacak yegane yoldur. Bu tatil süresince her gün kitap okumayı ihmal etmeyin. Sizleri 6 Şubat 2022 Pazartesi günü okullarımızda öğretmenlerimizle birlikte bekliyor olacağız.Bu kısa mola zamanında hepinize eğlenceli vakit geçirmenizi diliyoruz. Ailenize, vatanınıza, milletinize hayırlı birer evlat olmanız dileğiyle.

 

Memleketimizin yüz akı değerli öğretmenlerimiz,  temel hedefi çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek olan çok önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Özverili çalışmalarınız ülkemizin aydınlık geleceği ve Türkiye'nin yeni yüzyılı için yapılan en büyük yatırımdır. Bir dönem boyunca okullarınızda, sınıflarınızda vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve sergilediğiniz üstün gayretlere, fedakarlıklara şahit olduk. 2022 yılını sizlerin emekleriyle en iyi şekilde geçirdik ve 2023 yılında da hep birlikte Türkiye Yüzyılı'na katkı yapacağımıza, ülkemizin ilerlemesi ve kalkınması için daha çok çalışacağımıza inanıyoruz.

 

Bu ara tatilde Bakanlığımızın sizlerin mesleki gelişimi için hizmete sunduğu Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) üzerinden hazırlanan kıymetli mesleki gelişim eğitimlerinden yararlanacağınızı biliyoruz. Göstermiş olduğunuz gayretler için çok  teşekkür ediyor, ikinci döneminde dinlenmiş ve moral motivasyon olarak daha güçlü bir şekilde öğrencilerimizle buluşmayı temenni ediyoruz.

 

              Kıymetli velilerimiz, eğitim ailede başlar okulda devam eder, eğitim faaliyetleri okulla sınırlı kalmamalı en önemli okul olan aile kurumu içerisinde de sürdürülebilir olmalıdır. Bu bağlamda siz değerli velilerimize aile ve okulu bütünleştirecek büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu hedefe katkı yapmak için Bakanlığımızın ailelerimiz için uygulamaya başladığı Aile Okulu eğitimlerine katılmanız için sizleri okullarımızda düzenlenen kurslara bekliyoruz. Bu eğitimlerle yavrularımıza ve geleceklerine daha fazla katkı yapacağımıza inanıyoruz. Amacımız çocuklarımızın iyi bir evlat, iyi bir vatandaş ve en nihayetinde iyi bir insan olmaları yolunda onlara rehberlik etmektir. 

 

                                                                                                                                                                                                                                    DİYARBAKIR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fırat Mahallesi 597. Sokak No 4 Kayapınar / DİYARBAKIR diyarbakirmem at meb.gov.tr - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.