DİYARBAKIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYAPINAR BELEDİYESİ EĞİTİM YATIRIMLARI TANITIMI VE OKUL PROJELERİ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

KAYAPINAR BELEDİYESİ EĞİTİM YATIRIMLARI TANITIMI VE OKUL PROJELERİ İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kayapınar Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen imza törenine il Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Güzel sanatlar lisesi orkestrası eşliğinde Mevlana Ortaokulu öğrencilerin seslendirdiği türkülerle devam etti. Daha sonra Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’nın yaptığı açış konuşmasın ardından katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi; 

 

“2023, 2053 VE 2071 GİBİ TEMEL HEDEF TARİHLERİMİZE DOĞRU İNŞALLAH ULAŞMAK NOKTASINDAKİ EN BÜYÜK İTİCİ GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZDİR.”

 

Bugün ilçe kaymakamız ve belediye başkan vekilimizin içtenlikle ve çok büyük bir gayretle merkezinde insan ve öğrenci olan, bir dizi geleceğe yatırım projesinin büyük bir mutlulukla dinledik ve izledik. Kendisinin ortaya koyduğu bu özel çaba, gayret, heyecan ve hizmet için içtenlikle teşekkür ediyorum. Geleceğe doğru İnançla, kararlılıkla ve emin adımlarla yürüyen, bu büyük ülkenin ve bu büyük milletin en büyük zenginliği, güzelliği ve güvencesi gençlerimiz, sevgili öğrencileridir. Bizim hedeflerimize ulaşmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, güvenli ve kararlı adımlarla 2023, 2053 ve 2071 gibi temel hedef tarihlerimize doğru inşallah ulaşmak noktasındaki en büyük itici gücümüz gençlerimiz ve öğrencilerimizdir. Yüzlerine baktığınız zaman gülümsemelerini, masumiyetlerini, kararlı ve inançlı tavırlarını gördüğümüz bu çocuklarımızı muhakkak kazanmak, onları çok iyi yetiştirmek, bilginin, edebin, aklın ve bununla ilişkili bütün temel değerler ile birlikte, güçlü bir kişilik olarak şüphesiz hayatla buluşturmamız gerekmektedir. Bize bu değerleri koruyacak, İhya edecek, ülkesine, devletine ve milletine inançla hizmet edecek gençler olarak yetiştirmemiz gerekir. Öyle bir gençlik olma ki Asım´ın Nesli gibi 15 Temmuz´da direnen, devletine, değerlerine, demokrasisine sahip çıkan terörün, bölücülüğün, fitnenin karşısında aşılmaz sıradağlar gibi imanıyla duran ve bunlara sahip çıkan bir gençlik olarak yetiştirmemiz gerekir.

 

“OKUL ÖNCESİ 5 YAŞ GRUBUNDA DİYARBAKIR, YÜZDE YÜZE GELDİ. LİCE’DEN HANİYE, KULP´TAN ÇERMİK’E, ÇÜNGÜŞ’TEN ERGANİ’YE BU HEYECAN BÜTÜN İLİ 17 İLÇEYLE SARDI VE HAMDOLSUN SONUCA VE AMACINA ULAŞTI.”

 

Biz inanıyoruz ki merkezinde insan olan, insana değer veren, insana hizmeti ibadet sayan ve bu değerler üzerinde yükselen bir gelecek tasavvurumuz, inşallah bu güzel gül yüzlü çocuklarımızla hayata geçecek, onların her birinin mutluluğu, her birinin hayata dokunuşu, hayatı güzellikle karşılaması, bizi bu beklentilerimize ulaştıracak. Bütün bu gelişmelerin merkezinde olan gençlerimizin, siz sevgili öğrencilerimizin, bu değerlerle buluşmasını, bunlarla kucaklaşmış bir güzel gençlik ve gelecek olmasını çok önemsiyoruz. Ozan Bey´in Kayapınar’da ki her bir çocuğa dokunan yüreği, her bir çocuğumuzu geleceğe hazırlama gayreti tamda bunu hedefliyor. Diyarbakır’da göreve başladığımız günden itibaren, en büyük önceliğimizin ve şüphesiz hedefimizin, bu değerleri üzerinde bir gelecek inşa etmek Diyarbakır´daki bütün gençlere ve çocuklarımıza ulaşmak, onları kazanmak olduğunu ısrarla söyledim ve bunun içinde önceliğimizin eğitim olduğunu sıklıkla vurguladım. Bakın bugün eğitimle ilgili konularda Diyarbakır hamdolsun örnek, öncü ve model bir kent olarak Türkiye´nin gündeminde. Okul öncesinde 6 ay önce, göreve başladığımız gün itibarıyla bugün telaffuz etmekten imtina ettiğimiz düzey ve seviye bugün Türkiye´nin zirvesine gelen, Türkiye adına bir örnek başarı ve bir dönüşüm projesi olarak gururla ifade edilen bir düzeye geldi. Okul öncesi 5 yaş grubunda Diyarbakır, yüzde yüze geldi. Lice’den Haniye, Kulp´tan Çermik’e, Çüngüş’ten Ergani’ye bu heyecan bütün ili 17 ilçeyle sardı ve hamdolsun sonuca ve amacına ulaştı.  

Farkında mısınız bilmiyorum ama eminim artık herkes fark ediyor Diyarbakır değişiyor, Diyarbakır gelişiyor, Diyarbakır sevgili çocuklar sizlerle güzelleşiyor, sağ olun var olun. Kaymakam arkadaşımı, ekibini, destek ve emek veren herkesi bu son derece önemli ve değerli yatırımları için tebrik ediyorum. Bakınız biz demiştik ki hiç kimseyi ve hiçbir meseleyi dışlamadan Diyarbakır’ı kucaklayacağız. Büyük ve önemli yatırımların içinde çok önemli bir anlayış farkı var. Gök kubbeyi paylaştığımız engelli kardeşlerimizin eğitim anlamındaki ihtiyaçlarını karşılayacak, onlara hayatla buluşturacak üzerine mutluluk ve gülümseme taşıyacak çok önemli eğitim yatırımlarımız var. Dedi.

  

Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan arasında Kayapınar Belediyesi eğitim yatırımları tanıtımı ve okul projeleri imzalandı.

 

İmza töreni, verilen kokteylin ardından sona erdi.

 

 Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

Şehitlik Mah. M.Akif Ersoy Bulv. D.Bakır Milli Eğitim Müdürlüğü Sitesi No 7 Yenişehir/ DİYARBAKIR - 0412 322 2100 / 0412 322 2200 / Sanal Santral 84122100 / 84122200

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.